Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | SPC5742PK1AMLQ8 |
| Description: | 1.5MB NVM 2 X E200Z4 CORES 180 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Program Memory Type | FLASH |
| Packaging | Tray |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, WDT |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Data Converters | A/D 64x12b |
| Program Memory Size | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, SPI, UART/USART |
| Detailed Description | e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 180MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Series | MPC57xx |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Other Names | 935316309557 |
| Meta Part Number | SPC5742PK1AMLQ8-ND |
| Speed | 180MHz |
| EEPROM Size | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Core Processor | e200z4 |
| Package / Case | 144-LQFP |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!