Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | SPC5605BF1MLL6R |
| Description: | NXP 32-BIT MCU POWER ARCH CORE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 768KB (768K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 7x10b, 5x12b |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Number of I/O | 77 |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Processor | e200z0h |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Meta Part Number | SPC5605BF1MLL6R-ND |
| Program Memory Type | FLASH |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 64MHz |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Program Memory Size | 768KB (768K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Core Size | 32-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Other Names | 935310661528 |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!