Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | SPC5602BK0CLQ4 |
| Description: | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| Other Names | 935315446557 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Oscillator Type | Internal |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Packaging | Tray |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Program Memory Type | FLASH |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Speed | 48MHz |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Data Converters | A/D 36x10b |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Meta Part Number | SPC5602BK0CLQ4-ND |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 123 |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!