Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S912XET512J3MAGR |
| Description: | 16BIT 512K FLASH 144LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Series | HCS12X |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Speed | 50MHz |
| Detailed Description | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Core Size | 16-Bit |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Core Processor | HCS12X |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Data Converters | A/D 24x12b |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of I/O | 119 |
| Other Names | 935321362528 |
| Meta Part Number | S912XET512J3MAGR-ND |
| Oscillator Type | External |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.72 V ~ 5.5 V |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!