Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S912XEQ384J3MAL |
| Description: | 16-BIT MCU S12X CORE 384KB FLA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Package / Case | 112-LQFP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.72 V ~ 5.5 V |
| Number of I/O | 91 |
| Supplier Device Package | 112-LQFP (20x20) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Oscillator Type | External |
| Detailed Description | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 384KB (384K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) |
| Series | HCS12X |
| Speed | 50MHz |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Core Size | 16-Bit |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Meta Part Number | S912XEQ384J3MAL-ND |
| Other Names | 935321939557 |
| Core Processor | HCS12X |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!